Złomowanie auta Poznań

Złomowanie auta Poznań – kiedy warto podjąć tę decyzję?

Decyzję o złomowaniu samochodu warto podjąć w sytuacji, gdy naprawa pojazdu przekracza jego wartość rynkową lub wymaga bardzo dużych kosztów. Jest to decyzja, którą musimy podjąć, gdy utrzymanie auta staje się nieopłacalne. Typowymi sytuacjami mogą być np. awaria silnika, korozja nadwozia czy też uszkodzenia powypadkowe.

Złomowanie auta jest też dobrą opcją, jeśli Twoje auto nie przechodzi regularnych kontroli technicznych – koszty związane z przeglądami i potencjalnymi naprawami mogą wynieść dużo więcej niż wartość samego pojazdu. Możesz także rozważyć kasację, jeśli Twoje auto jest bardzo stare i nie nadaje się już do użytku, stwarzając niebezpieczeństwo na drodze.

Pamiętaj jednak, że niezależnie od przyczyn złomowanie auta powinno być zawsze procesem zaplanowanym i wykonanym przez profesjonalistów. Wybór odpowiedniej firmy, zajmującej się tym, jest jednym z najważniejszych elementów, które należy dokładnie przemyśleć.

Warto dobrze zorientować się, gdzie legalnie przeprowadzisz złomowanie auta. Poznań, Leszno, Zielona Góra i okolice to miejsca, gdzie działa nasza firma Złomujgrata.pl. Nasi fachowcy chętnie zajmą się Twoim autem, będąc dla Ciebie wsparciem, a także szybko i sprawnie go zezłomują. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

IMG_5394 (3) - Kacper Moksiewicz
img-25312-laweta

Auto szrot Poznań – wybierz właściwą stację demontażu pojazdów

Wybór odpowiedniej stacji demontażu, czyli popularnie mówiąc auto szrotu, jest istotny, jeśli zdecydujesz się na złomowanie swojego samochodu. W Poznaniu i okolicach jest wiele takich miejsc, jednak warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, które pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję.

Przede wszystkim upewnij się, że wybrany punkt demontażu wozów ma odpowiednie certyfikaty i uprawnienia do złomowania samochodów takie jak m.in. pozwolenie na działalność od Marszałka Województwa. Legalne działanie w tej branży jest ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa i ekologii, ale także stanowi gwarancję, że cały proces będzie przeprowadzony zgodnie z prawem.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie, jakie usługi oferuje dana stacja. Dobrym rozwiązaniem jest wybór firmy, która zapewnia pełen pakiet usług – od odbioru auta z dowolnego miejsca, przez złomowanie, aż po pomoc w załatwianiu formalności związanych z wyrejestrowaniem pojazdu tak jak w przypadku Złomujgrata.pl!

Dodatkowo zwróć uwagę na to, że odzyskujemy części z pojazdów, które mogą być później wykorzystane w innych samochodach, co jest bardziej ekologiczne i ekonomiczne niż produkcja nowych części.

Polecamy nasz auto szrot! Poznań, Leszno i Zielona Góra czekamy na Was! Razem z nami zezłomujecie swoje samochody sprawnie i bez problemów.

Auto kasacja Poznań – pilnuj spraw formalnych!

Złomowanie samochodu to nie tylko kwestia techniczna, ale również liczne formalności, które muszą być odpowiednio i terminowo załatwione. Przed całym procesem do stacji demontażu pojazdu musisz dostarczyć szereg dokumentów takich jak m.in. dowód rejestracyjny, dowód osobisty i umowa kupna-sprzedaży w przypadku nieprzerejestrowania samochodu.

Po zezłomowaniu wozu pracownik punktu unieważnia dowód rejestracyjny, tablice, a także wystawia dokument potwierdzający zniszczenie samochodu, który należy złożyć w Wydziale Komunikacji w ciągu 30 dni. Niedotrzymanie tego terminu niekiedy grozi karą.

Pamiętaj, że masz prawo ubiegać się o zwrot składki OC za okres, kiedy pojazd nie był używany. Aby to zrobić, należy złożyć wniosek w firmie ubezpieczeniowej, dołączając dokumenty potwierdzające złomowanie i wyrejestrowanie wozu.

Auto kasacja? Poznań i okolice to teren, gdzie działa firma Złomujgrata.pl. Nasza profesjonalna i przyjazna ekipa zatroszczy się o wszystkie sprawy formalne związane ze złomowaniem Twojego pojazdu, co pozwoli Ci zaoszczędzić zarówno czas, jak i wysiłek.

IMG_5395 (1) - Kacper Moksiewicz
img-25312-laweta

Kasacja samochodów Poznań – czy można zarobić na złomowaniu swojego pojazdu?

Złomowanie samochodu często kojarzy się z kosztami, ale czy wiesz, że na kasacji pojazdów można również zarobić? W zależności od stanu technicznego samochodu i cennika danego punktu kasacji złomowanie auta może przynieść właścicielowi pewien dochód.

Głównym źródłem zarobku w przypadku kasacji pojazdów jest wartość części, które mogą być odzyskane i odsprzedane. Każdy samochód, nawet ten z pozoru nienadający się do dalszej eksploatacji, ma wiele elementów, które po odzyskaniu i przetworzeniu mogą nadal być wykorzystane. Silniki, skrzynie biegów albo części karoserii, lusterka czy reflektory po odpowiednim odrestaurowaniu mogą być odsprzedane na części zamienne.

Ważne jest, aby demontując niektóre części zwrócić uwagę na jedną istotną rzecz. Mianowicie w świetle przepisów auto oddane do kasacji musi być kompletne. Oznacza to, że jego waga w dniu złomowania nie może być mniejsza niż 90% wagi całkowitej pojazdu określonej w dowodzie rejestracyjnym. Jeśli ta różnica jest większa kwota za pojazd jest dużo niższa.

Główną usługą, jaką oferujemy w Złomujgrata.pl, jest kasacja samochodów. Poznań i okolice! Jeśli macie niesprawne pojazdy, które zalegają w Waszych garażach i tylko generują wydatki, czas rozważyć opcję ich sprzedaży do nas! Czekamy na Was!

Profesjonalizm, odpowiedzialność
i troska o środowisko w jednym miejscu.

Firma specjalizująca się w legalnym złomowaniu pojazdów działa na terenie trzech województw: wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego. Skupują uszkodzone i wycofane z użytku pojazdy, oferując kompleksową obsługę, obejmującą bezpłatny odbiór i załatwienie formalności. Działalność ta jest w pełni zgodna z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska.

Najczęściej zadawane pytania

Nasza firma działa na terenie całego województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz lubuskiego.

Poszukujemy pojazdów uszkodzonych, zniszczonych, powypadkowych oraz tych, które zostały wycofane z użytku, niezależnie od ich stanu technicznego czy rocznika.

Tak, oferujemy kompleksową obsługę, włączając w to bezpłatny odbiór pojazdu z miejsca wskazanego przez klienta.

Po zakończeniu procesu wystawiamy zaświadczenia do wydziału komunikacji, potwierdzające złomowanie, które pozwolą właścicielom zakończyć formalności związane z likwidacją pojazdu.
Firma prowadzi kasację różnych typów pojazdów, od samochodów osobowych i ciężarowych, przez autobusy, aż po maszyny rolnicze. Wszystko to z udzieleniem niezbędnej pomocy w wypełnieniu dokumentów.

Tak, oferujemy szeroki wybór części do różnych typów pojazdów, zapewniając wysoką jakość i konkurencyjne ceny.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!